samosvaly-klassifikaciya-i-preimushchestva

Самоскиди: класифікація та переваги

06.11.2020

Самоскиди - це вид саморозвантажного спецтранспорту. Щоб розвантажити вміст, його кузов нахиляється за допомогою гідравлічних підйомників. Оснащується причепом, напівпричепом або кузовом у вигляді бункера. У статті розповімо про призначення і класифікації самоскидів.

Область застосування самоскидів

Автомобілі-самоскиди застосовуються для перевезення насипних і дрібноштучних вантажів, яким підходить самосвальная розвантаження. Найчастіше це:

 • будівництво: доставка і перевезення сипучих будматеріалів, вивіз будівельного сміття. Вантажопідйомність - приблизно від 3 до 40 тонн.
 • сільське господарство: транспортування зерна при посівах і збиранні врожаю, заготівля кормів, проведення меліоративних заходів. Вантажопідйомність таких машин зазвичай до 10 тонн, так як їх маршрут часто пролягає в умовах поганих доріг, де важлива мобільність і маневреність.
 • комунальне господарство: вивезення сміття, снігових завалів, розвозка піску для боротьби з льодом;
 • гірничодобувна промисловість. Кар'єрні самоскиди використовуються для перевезення копалин порід. Через величезних розміри, вони не їздять по загальним дорогам, до кар'єрів доставляються по частинах і збираються на місці. Вантажопідйомність досягає 450 тонн.

Найпоширеніші моделі - це дорожні самоскиди і зерновози. Додатково в конструкцію може включатися навантажувальний пристрій (грейфер).

Класифікація самоскидів

Впорядкувати дану спецтехніку можна за кількома параметрами. Основний - це вантажопідйомність. Залежно від значення допустимої маси вантажу самоскиди діляться на:

 • малі - компактні і мобільні авто, здатні перевозити до 2 тонн вантажу;
 • середні - здатні транспортувати від 2 до 10 тонн вантажу. Найбільш затребувана категорія;
 • важкі - ресурс вантажопідйомності від 10 до 30 тонн;
 • надважкі - потужна спецтехніка для вантажів понад 30 тонн.

Також техніку можна розділити за способом розвантаження самосвального кузова:

 • похилим методом (назад або убік): гідравлічні підйомники піднімають край кузова, в деяких моделях - всю машину.
 • з поворотним кузовом: розвантаження може виконуватися в будь-яку сторону, забезпечуючи машині відмінну адаптованість;
 • примусова розвантаження - скидання вантажу проводиться за допомогою шнекової системи або виштовхує стінки. Кузов може робити розвантаження без зупинки самоскида, що зручно при сільгоспроботах (розкид добрив), в будівництві доріг.

Переваги самоскидів

Звичайні вантажні автомобілі з нерухомим кузовом мають більш високу вантажопідйомність, в порівнянні з самоскидами. Однак самосвальная техніка має ряд переваг. Головне - це значна економія часу і ресурсів. Автоматичне розвантаження займає в сотні разів менше часу, ніж робота вручну. А якщо час для виконання вантажно/розвантажувальних робіт потрібно ще більше скоротити - купити самоскид з маніпулятором в Україні буде кращим рішенням для оптимізації робочого процесу. Ківш-маніпулятор замінить роботу окремого екскаватора і спростить процес забору вантажу.

До інших плюсів самоскидів відносять:

 • простий механізм розвантаження з зрозумілим управлінням;
 • можливість вибору боку розвантаження додає техніці мобільності і маневреності;
 • кузов має більший ресурс зносостійкості, в порівнянні зі звичайним вантажівкою.

Найбільшою популярністю в Україні користуються бренди Hyundai, Iveco, Volvo, MAN, Isuzu, Scania, Mercedes-Benz - самоскиди на шасі цих марок показали високу зносостійкість і надійність в роботі. Також в лідерах продажу самоскидів - білоруська техніка МАЗ: самоскид на 10 тонн, а також самоскид МАЗ вантажопідйомністю 20 тонн широко використовуються в сільському господарстві, транспортному і промисловому будівництві.

Купити самоскиди в Україні

Купити самоскиди на шасі Мерседес, Hyundai, IVECO, VOLVO, МАN ,, ISUZU, SCANIA пропонує ПКК “Спецмаш”. Самоскидну обладнання нашого виробництва має збільшений обсяг платформи і можливість установки надставних бортів, що підвищує економічну вигідність перевезень. Фіксатори і страхувальні пристрої підвищують безпеку роботи, запобігаючи перекидання авто, незаплановане переміщення платформи та ін.

Автомобілі-самоскиди і зерновози комплектуються високоякісними імпортними гідравлічними пристроями, що забезпечує надійну і безперебійну роботу.

За бажанням замовника в комплектацію можуть бути включені укриваючі тенти, борти, запасний набір коліс, пристрій управління поза кабіною та інші можливості. Для замовлення - зверніться до наших менеджерів за вказаними на сайті контактам і отримаєте повний супровід процесу купівлі.

Інші новини

Всі новини