avtokran-preimushchestva-i-tehnicheskie-harakteristiki

Автокран: переваги і технічні характеристики

06.11.2020

Автокран - це вид спецтехніки, що складається з колісного шасі та вантажопідйомного обладнання. Завдяки своїй мобільності, така спецтехніка користується популярністю в сферах промисловості, виробництва, будівництва і багатьох інших. Сучасні автокрани володіють не тільки відмінними експлуатаційними характеристиками, але і екологічною роботою, підвищеною безпекою і приємним дизайном. Про різновиди, переваги та застосуванні автокранів розповімо в статті.

Область застосування автокранів

Крани автомобільні - це незамінні пристрої для величезного спектру робіт:

 • на всіх етапах монтажно-будівельних робіт, особливо для швидкомонтованих і модульних споруд;
 • розвантажувально-навантажувальні процеси на складах, портових і транспортних вузлах;
 • прокладання трубопроводів, газопроводів, інших комунікацій;
 • прокладка і ремонт електромагістралей, кабельних ліній;
 • рятувально-евакуаційні роботи;
 • ліквідація аварій і наслідків стихійних лих;
 • в сільськогосподарської, комунальної, лісозаготівельної та інших сферах.

В залежності від виду робіт, використовуються машини різної вантажопідйомності. Наприклад, автокран 16 тонн незамінний при комунальних роботах, невеликих будівництвах. А потужні крани до 100 тонн - при будівництві мостів, в кар'єрах і на інших великовагових процесах.

Переваги автокранів

Автокрани не тільки зручні і функціональні в багатьох сферах життя. Їх використання дуже вигідно економічно. Вони в десятки разів знижують витрати на ручну працю і економлять час, завдяки своїм перевагам:

 • Компактність і маневреність, якими володіє автокран, дає можливість виконувати роботу в обмежених міських умовах, поблизу від інших об'єктів і будівель. Достатня швидкість пересування дозволяє без проблем рухатися в транспортному потоці.
  • Мобільність. Автомобільне колісне шасі не потребує перевезення до місця робіт, кран легко долає навіть великі відстані, як в міських умовах, так і по бездоріжжю.
  • Незалежна робота. Для роботи крана не потрібно спеціально готувати місце. Необхідні опорні конструкції вже входять в комплект машини. Робота з опорами збільшує вантажопідйомність прим. на 80%.
  • Чи не потрібен монтаж і демонтаж. Кран повністю монтується на шасі автомобіля і переміщається самоходом вже в робочій комплектації. Габарити дозволяють виконувати перевезення крана в ЖД вагоні в зібраному стані.
  • Простота обслуговування. Процеси збирання та розбирання крана, заміни стріли в залежності від типу робіт - виконуються швидко.
  • Зручність управління. Для повноцінної роботи достатньо однієї людини.

  Автокрани мають широкий спектр модифікацій. На ринку представлені моделі різної вантажопідйомності, здатні працювати з вагою від 4 до 100 тонн. Залежно від типу завдання, автокран може бути оснащений специфічним обладнанням.

  Наприклад, стреловое обладнання застосовується для переміщення вантажів і затребуване в будівництві. Грейфер встановлюють для роботи з сипучими вантажами, очищення водойм, розриву котлованів. Драглайн може встановлюватися при земляних роботах: для розкопок ґрунту, пошуку і видобутку копалин.

  Автокран на шасі МАЗ

  Шасі МАЗ під автокран зарекомендувало себе як надійна колісна база. Ці машини відрізняє ряд переваг:

  • доступна ціна, в порівнянні з іншими імпортними виробниками;
  • прохідність в умовах поганих доріг;
  • ремонтопридатність і простота в обслуговуванні;
  • доступні запчастини і матеріали-витратні матеріали.

  ПКК Спецмаш; реалізує вантажні шасі МАЗ 5340С2 з краном автомобільним на його базі. Спецтехніка має 3-секційну стрілу, висотою підйому до 20,7 м. Двигун відповідає класу безпеки Євро-5 що дозволяє працювати поблизу житлових будинків.

  Пропонується дві модифікації, в залежності від вантажопідйомності:

  Лебідки підйомно-поворотного механізму обладнані найсучаснішою дискової гальмівною системою. Гідравлічні висувні опори забезпечують стійкість конструкції під час робіт. Кабіна машиніста підвищеного комфорту має круговий скління, тому робоча зона залишається в видимості при будь-якому положенні стріли.

  Додатковий захист забезпечує датчик контролю перевантажень і прилад захисту від небезпечної напруги при роботі близько ліній електропередач. Несправності діагностуються автоматично, звіт про помилки виводиться на дисплей в кабіні машиніста.

  Компанія ПКК "Спецмаш" пропонує придбати автокран: продаж і доставка здійснюється по всій Україні. Також ми надаємо можливість доукомплектації стандартних моделей, сервісне і ремонтне обслуговування.

Інші новини

Всі новини