benzovoz-i-palivozapravnik-chi-ye-riznicya

Бензовоз і паливозаправник: чи є різниця?

30.12.2020

Бензовози - спеціальна техніка, призначена для перевезення паливних матеріалів. По суті, це вантажна машина, яка облаштована цистерною замість стандартного кузова. Паливозаправник може являти собою цистерну встановлену на шасі вантажного авто, напівпричіп або ж причіп. Даний вид спецтехніки незамінний в сільському господарстві і будівництві, адже дозволяє заправляти паливом велику техніку, не відходячи від робочого місця - тобто в поле або на будмайданчику.

Бензовози: особливості конструкції

Розрізняються бензовози за обсягом цистерн і кількості секцій в них. Залежно від потреб, в одній цистерні може бути від 1 до 4 секцій, які можна використовувати для транспортування бензину з різним октановим числом. Залежно від того, скільки літрів в бензовозі, цистерна може бути встановлена на шасі різних марок, таких як:

 • КрАЗ;
 • МАЗ;
 • DAF;
 • Scania;
 • MAN;
 • Volvo та інших.

Автопаливозаправник (АПЗ) оснащується насосом для наповнення і зливу палива, донним клапаном, пістолетом для заправки техніки та лічильником для підрахунку видачі бензину. Крім того, щоб здійснювати обслуговування устаткування і технічні перевірки стану цистерни, на ній є сходи з поручнями і люки з кришками для кожного відсіку.

В силу того, що матеріал який перевозиться є легкозаймистим, конструкція АПЗ, відповідно до законодавчих вимог, передбачає наявність жовтого проблискового маячка, пенала для вогнегасників і ящика для піску. Також в якості заходів безпеки використовуються іскрогасні системи для вихлопної труби.

Бочка бензовоза виконується з міцної сталі, хоча бувають і алюмінієві цистерни. Конструкція бочки має еліптичну форму і виготовлена з трьох шарів - зовнішнього, утеплювача і внутрішнього. Внутрішнє сталеве покриття обробляється антикорозійною речовиною, зовнішнє - лакофарбовим матеріалом.

Обсяг цистерни бензовозу може становити від 4м3 до 24м3. Для стабільності і безпеки цистерна обладнана хвилерізами і підсилювачами. Це полегшує управління машиною і робить її більш маневреної і безпечної на дорозі.

Сфери використання бензовозів і АПЗ

Варто відзначити, що в звичному нам розумінні, бензовоз - цистерна, призначена для доставки палива з точки А в точку Б, тобто від місця виробництва до АЗС. У цьому випадку здійснюється перевезення палива і слив в підземні цистерни автозаправної станції. Злив палива може здійснюватися за допомогою насоса або ж методом самопливу. Само собою, перший метод швидше і практичніше.

АПЗ, в свою чергу, призначений не тільки для транспортування і тимчасового зберігання, але також і для заправки інших транспортних засобів. Крім насоса для наповнення і зливу, в ньому також є система подачі палива:

 • лічильник рідини;
 • роздатковий клапан;
 • роздатковий рукав з пістолетом.

Використання паливозаправника досить різноманітне. Він може служити для заправки комбайнів в поле, техніки на будмайданчику, в лісовому господарстві, в дорожньому будівництві, в кар'єрах і гірничо-збагачувальних комбінатах, в зоні боротьби зі стихійним лихом або в зоні бойових дій. Іншими словами, у всіх сферах, коли поїздка кожної одиниці техніки на АЗС для заправки є нерентабельною або неможливою. Автоцистерна бензовоз може послужити для заправки великої кількості техніки, іноді з можливістю заправки декількох транспортних засобів одночасно.

Купівля паливозаправника, хоча і є чималим вкладенням, в перспективі заощадить час і кошти. Це свого роду інвестиція в продуктивність бізнесу. Наприклад, під час будівництва дороги або збирання врожаю ви зможете забезпечити безперервну роботу техніки, так як заправка буде здійснюватися безпосередньо на місці проведення робіт. АТЗ допоможе мінімізувати витрати часу та палива на неодружених пробігах техніки.

Паливозаправники від ПКК "Спецмаш"

Компанія “ Спецмаш” пропонує АПЗ на різних шасі вітчизняних та зарубіжних виробників.

 • Ємність бензовоза від 4 до 24 кубометрів.
 • Якісні і безпечні матеріали цистерни.
 • Надійне довговічне устаткування.
 • Відповідність всім вимогам пожежної безпеки.

Крім того, ми пропонуємо переобладнання автомобілів, професійне сервісне обслуговування, ремонт і постачання запчастин від виробників.

Інші новини

Всі новини