kolisna-formula-yak-vona-vplivaye-na-zatrebuvanist-samoskidiv

Колісна формула: як вона впливає на затребуваність самоскидів?

23.06.2021

Автомобіль-самоскид - один з найпопулярніших видів спеціальної техніки. Будівництво і перевезення вантажів, доставка сипучих матеріалів і вивезення сміття - це лише мала частина всіх тих завдань, які зазвичай виконує самоскид. Але чи знаєте ви, що на рішення купити самоскид нерідко впливає не тільки потужність двигуна і обсяг кузова, але і такий фактор, як колісна формула? Розглянемо в нашій статті, як колісна формула автомобілів-самоскидів визначає їх призначення і популярність.

Що таке «колісна формула»?

Таким терміном в автомобілебудуванні позначають формулу розподілу тяги між колесами авто. На практиці у формулі задіяно дві цифри:

  • Кількість коліс в цілому.
  • Кількість ведучих коліс.

Тобто, у формулі 6х4 всього у самоскида буде 6 коліс, а ведучими, тобто, які беруть основне навантаження, буде 4 з них.

block-5

Які варіанти колісної формули самоскидів сьогодні представлені на ринку?

Перш за все самоскид може бути дорожнім, тобто призначеним для пересування по рівному покриттю, або ж позашляховим або позашляховим великовантажним (наприклад, ДАФ - самоскид саме такої категорії).

Уже в рамках такого підрозділу можна вибирати авто по його кількості ведучих осей.

  • Вантажні авто 4х2 - це часто не надто місткі машини з невеликою вантажопідйомністю. Одна ведуча вісь дозволяє їм відмінно маневрувати на асфальтовому покритті, але для заміського бездоріжжя він буде малопридатний.
  • Самоскид з осьовим навантаженням 6х2 по своїй прохідності мало відрізняється від попереднього варіанту. Зате його вантажопідйомність набагато більша при порівняно невеликому відриві в ціні - такі МАН самоскиди стоять на 10-15% дорожче чотириколісних вантажівок.
  • Моделі з колісною базою 4х4 і 6х6 - самоскиди підвищеної прохідності. Всі колеса у них провідні, різниця в основному залишається в вантажопідйомності.
  • Самоскиди з колісною формулою 6х4 особливо популярні для перевезень на далекі відстані. Продаж самоскидів такого типу дуже затребувана в Австралії, США, Канаді - країнах, де кілометраж навіть внутрішніх перевезень буде істотним.
  • А ось моделі з формулою 8х4 - справжні автопоїзда. Такий самоскид-напівпричіп хороший і на покритті, і на грунтовці, при цьому його вантажопідйомність може досягати 25 тонн. Через обмеження на навантаження дорожнього полотна у нас в країні такі «мастодонти» досить рідкісні і мало затребувані.
block-10

Якщо ж говорити про те, які моделі поширені на українському ринку, то найчастіше це самоскиди з колісною формулою 4х2 і 6х4 - вони дозволяють швидко доставляти середні і великі партії вантажу по країні, не надто негативно впливають на дорожнє покриття, при цьому ціна таких самоскидів досить демократична. Ми рекомендуємо звернути увагу на МАЗ самоскид формули 6х4 з додатковою можливістю приєднати напівпричіп. Також у нас в каталозі представлено чимало цікавих оглядів і сучасних моделей самоскидів, затребуваних в українських реаліях.

Приймайте до уваги особливості розподілу навантаження на осі вашого вантажівки, і він прослужить вам довгий час за рахунок експлуатації у відповідних колісній формулі дорожніх умовах і зниження ймовірності перевантаження.

Інші новини

Всі новини