miyna-i-polivalna-spectehnika-osoblivosti-ta-vidminnosti

Мийна і поливальна спецтехніка: особливості та відмінності

20.04.2021

Утримання міських доріг в чистоті необхідно як для зовнішнього вигляду міста, так і для здоров'я людей що живуть у ньому. У теплу пору року, при відсутності дощів, пил з дорожнього полотна піднімається і осідає на довколишніх рослинах і будівлях. Крім того, велика кількість пилу, через активний рух машин, постійно знаходиться в повітрі і не дозволяє жителям міста вільно дихати. Щоб уникнути проблем з забрудненням міської атмосфери, використовують збиральну техніку, важливе місце серед якої займає поливальна машина .

Поливомийне обладнання: види і сфери застосування

block-2

Поливальна машина може використовуватися для прибирання вулиць, тобто усунення забруднень, або ж для зволоження дорожнього покриття, атмосфери і навіть придорожніх насаджень. Залежно від поставленого завдання, поливомийне обладнання подає воду під різним тиском і на різну висоту.

  • Для миття дорожнього покриття використовується техніка з насосами високого тиску. Устаткування такого типу зазвичай встановлюється на передній частині машини. Вода під великим тиском подається через сопло і змиває пил і дрібне сміття з дороги. Потоком води забруднення направляються до водостоку який веде до відстійників, з яких пізніше забруднена вода відкачується і транспортується до місць утилізації.
  • Для зволоження доріг використовуються форсунки, які розпилюють воду на максимально велику площу під малим тиском. Зволоження поверхонь повинно проводитися після їх прибирання. Відповідно, така техніка часто використовується в комплекті з підмітальними вакуумними машинами . Також обладнання для розпилення води нерідко встановлюють безпосередньо на підмітальні машини - це допомагає не дозволити пилу піднятися в атмосферу під час проведення прибирання.
  • Для зволоження атмосфери і зелених насаджень використовують обладнання, яке розпорошує воду на досить великій висоті. Особливо необхідний такий метод в посушливе літо. Управління подачею води і напрямком форсунок в цьому і перерахованих вище випадках здійснюється з кабіни і може змінюватися в процесі руху.
  • Для миття придорожніх огороджень, дорожніх знаків та інших конструкцій використовують машини з виносним шлангом. В такому випадку напрямок подачі води і процес мийки здійснюється вручну.

Технічно, поливомийні машини розрізняються за такими показниками:

  • місце встановлення обладнання (в передній або задній частині кузова);
  • тип форсунок для подачі води (далекої або ближнього дії);
  • об'єм цистерни з водою;
  • робочий тиск насоса;
  • ширина установки.

Як уже згадувалося, спецобладнання може бути встановлено спереду або ззаду вантажного авто. Наприклад, комбінована поливомийні машина може мати підмітальне обладнання попереду і поливальне ззаду кузова.

Залежно від потреб використовують конусні форсунки дальньої дії або ж плоскі, тарілчасті - для розпилення на максимальну ширину поверхні. Другий вид нерідко використовують і в сільському господарстві для розпилення рідких добрив на території посадки.

block-9

Також, залежно від потреб, може знадобитися той чи інший об'єм цистерни. На мийку доріг під великим тиском витрата води буде більшою, ніж на зволоження або зрошення землі. Відповідно підбирається і обсяг цистерни для максимально раціонального використання обладнання.

Ширина трубопровідної конструкції і кількість встановлених на неї форсунок впливає на ширину дорожнього покриття, яке зможе обробити одна одиниця техніки. У разі, коли необхідно миття широкої многополосной дороги, роботу виконують одночасно кілька одиниць техніки.

block-12

Вибір вантажного шасі

Сучасне поливомийне обладнання виготовляється таким чином, що його можна замінювати і встановлювати знову на різні вантажні шасі. Це дозволяє використовувати одну і ту ж машину для прибирання вулиць в літній і зимовий час, змінивши лише обладнання. Крім того, під спецтехніку можна переобладнати стару вантажівку, якщо вона відповідає за вантажопідйомністю та технічному стану.

Найпоширеніші марки, які використовують для мийних машин: МАЗ, КрАЗ, Scania, Ford Cargo, Volvo, Renault, MAN. Для цистерн невеликого обсягу використовують авто з колісною формулою 4х2 і 6х2, для великих - 8х4. Об'єм цистерни мийної машини може становити від 3,7 до 17 кубометрів.

Щоб вибрати відповідну машину, оцініть обсяг робіт, ширину і міцність дорожнього покриття, розрахуйте витрати часу і ресурсів. Фахівці ПКК "Спецмаш" допоможуть вам зробити правильний вибір.

Інші новини

Всі новини