
Мийна і поливальна спецтехніка: особливості та відмінності
Утримання міських доріг в чистоті необхідно як для зовнішнього вигляду міста, так і для здоров'я людей що живуть у ньому. У теплу пору року, при відсутності дощів, пил з дорожнього полотна піднімається і осідає на довколишніх рослинах і будівлях. Крім того, велика кількість пилу, через активний рух машин, постійно знаходиться в повітрі і не дозволяє жителям міста вільно дихати. Щоб уникнути проблем з забрудненням міської атмосфери, використовують збиральну техніку, важливе місце серед якої займає поливальна машина .
Поливомийне обладнання: види і сфери застосування

Поливальна машина може використовуватися для прибирання вулиць, тобто усунення забруднень, або ж для зволоження дорожнього покриття, атмосфери і навіть придорожніх насаджень. Залежно від поставленого завдання, поливомийне обладнання подає воду під різним тиском і на різну висоту.
- Для миття дорожнього покриття використовується техніка з насосами високого тиску. Устаткування такого типу зазвичай встановлюється на передній частині машини. Вода під великим тиском подається через сопло і змиває пил і дрібне сміття з дороги. Потоком води забруднення направляються до водостоку який веде до відстійників, з яких пізніше забруднена вода відкачується і транспортується до місць утилізації.
- Для зволоження доріг використовуються форсунки, які розпилюють воду на максимально велику площу під малим тиском. Зволоження поверхонь повинно проводитися після їх прибирання. Відповідно, така техніка часто використовується в комплекті з підмітальними вакуумними машинами . Також обладнання для розпилення води нерідко встановлюють безпосередньо на підмітальні машини - це допомагає не дозволити пилу піднятися в атмосферу під час проведення прибирання.
- Для зволоження атмосфери і зелених насаджень використовують обладнання, яке розпорошує воду на досить великій висоті. Особливо необхідний такий метод в посушливе літо. Управління подачею води і напрямком форсунок в цьому і перерахованих вище випадках здійснюється з кабіни і може змінюватися в процесі руху.
- Для миття придорожніх огороджень, дорожніх знаків та інших конструкцій використовують машини з виносним шлангом. В такому випадку напрямок подачі води і процес мийки здійснюється вручну.
Технічно, поливомийні машини розрізняються за такими показниками:
- місце встановлення обладнання (в передній або задній частині кузова);
- тип форсунок для подачі води (далекої або ближнього дії);
- об'єм цистерни з водою;
- робочий тиск насоса;
- ширина установки.
Як уже згадувалося, спецобладнання може бути встановлено спереду або ззаду вантажного авто. Наприклад, комбінована поливомийні машина може мати підмітальне обладнання попереду і поливальне ззаду кузова.
Залежно від потреб використовують конусні форсунки дальньої дії або ж плоскі, тарілчасті - для розпилення на максимальну ширину поверхні. Другий вид нерідко використовують і в сільському господарстві для розпилення рідких добрив на території посадки.

Також, залежно від потреб, може знадобитися той чи інший об'єм цистерни. На мийку доріг під великим тиском витрата води буде більшою, ніж на зволоження або зрошення землі. Відповідно підбирається і обсяг цистерни для максимально раціонального використання обладнання.
Ширина трубопровідної конструкції і кількість встановлених на неї форсунок впливає на ширину дорожнього покриття, яке зможе обробити одна одиниця техніки. У разі, коли необхідно миття широкої многополосной дороги, роботу виконують одночасно кілька одиниць техніки.

Вибір вантажного шасі
Сучасне поливомийне обладнання виготовляється таким чином, що його можна замінювати і встановлювати знову на різні вантажні шасі. Це дозволяє використовувати одну і ту ж машину для прибирання вулиць в літній і зимовий час, змінивши лише обладнання. Крім того, під спецтехніку можна переобладнати стару вантажівку, якщо вона відповідає за вантажопідйомністю та технічному стану.
Найпоширеніші марки, які використовують для мийних машин: МАЗ, КрАЗ, Scania, Ford Cargo, Volvo, Renault, MAN. Для цистерн невеликого обсягу використовують авто з колісною формулою 4х2 і 6х2, для великих - 8х4. Об'єм цистерни мийної машини може становити від 3,7 до 17 кубометрів.
Щоб вибрати відповідну машину, оцініть обсяг робіт, ширину і міцність дорожнього покриття, розрахуйте витрати часу і ресурсів. Фахівці ПКК "Спецмаш" допоможуть вам зробити правильний вибір.