musorovozy-ih-tipy-prednaznachenie-i-preimushchestva

Сміттєвози. Їх типи, призначення і переваги

06.11.2020

Сміттєвози - це незамінна техніка для забезпечення чистоти і порядку, нормального функціонування комунальних служб. У цій статті опишемо існуючі типи сміттєвозів, основні переваги кожного типу і їх область застосування.

Класифікація сміттєвозів

В залежності від типу кузова сміттєвози поділяють:

 • кузовні - сміттєвозне обладнання і кузов з'єднуються в одну систему;
 • контейнерні - у машини немає стаціонарного кузова, здійснюється перевезення змінюваних контейнерів.

За призначенням сміттєвози можна поділити на 2 групи:

 1. Збираючі сміттєвози - це найбільш затребувана техніка для збору відходів. Саме вони займаються випорожненням контейнерів на сміттєвих майданчиках. Далі зібране сміття відправляється на звалище, переробний завод або станцію сортування сміття.

 2. Сміттєвози транспортного типу призначені для перевезення великого обсягу відходів на великі відстані. Наприклад - з сортувального заводу до сміттєспалювальній станції та ін.

За типом завантаження сміттєвози бувають:

 • із заднім завантаженням (ручний або механічної):
 • фронтальним способом завантаження;
 • бічним завантаженням;
 • портальної завантаженням.

Машини з фронтальним завантаженням вкрай рідко зустрічаються в нашій країні. Найбільш популярні вони в США, їх застосовують для обслуговування величезних контейнерів в торгових зонах, супермаркетах та ін.

Про решту видах сміттєвозів розповімо детальніше.

Сміттєвоз із заднім завантаженням

Близько 70% всіх машин для вивозу сміття відноситься до цього типу. Вони найбільш універсальні, використовуються як для побутового, так і комерційного збору відходів, сумісні з більшістю контейнерів, найбільш прості в обслуговуванні та ремонті.

В свою чергу, діляться на такі групи:

 • сміттєвози з заднім механізованим завантаженням;
 • сміттєвози з заднім ручним завантаженням.

Спецтехніка використовується для невеликих обсягів робіт, в основному - в житлових кварталах, і в місцевостях, де немає сміттєвих контейнерів. Відрізняється високим коефіцієнтом ущільнення сміття (близько 6, проти 4 у сміттєвозах з бічним завантаженням), що дозволяє перевозити більший обсяг вантажу за один раз. Збільшений обсяг сміттєприймач мінімізує пробудження сміття повз бункера. Машина маневрена і проходить навіть у вузькі двори.

Сміттєвоз з боковим механізованим завантаженням

Обслуговують стандартні контейнери, об'ємом 0,75-1,1 м³ ;. Мають закритий кузов, зверху обладнаний вікном для закидання сміття.

 • Що Штовхає плита виробляє ущільнення вантажу приблизно в 4 рази.
 • Завдяки навантажувального механізму з процесу можна повністю виключити ручну працю, тому збір сміття проходить швидше.
 • Для повноцінної роботи достатньо одного водія-оператора, який буде керувати механізмами навантаження і розвантаження.

З недоліків - для спорожнення сміттєвого бака, він піднімається на висоту до 3 метрів над землею. Це вимагає особливої ​​уваги водія при маніпуляціях. Також при перекиданні бака, частина відходів може прокидатися повз приймального контейнера.

За вартістю сміттєвози з бічним механізованим завантаженням зазвичай дешевше, ніж моделі із заднім завантаженням.

Сміттєвози з портальним механізованим завантаженням

В основному використовуються для будівельних і промислових твердих відходів, металобрухту, відходів деревообробної, сільськогосподарської, харчової промисловості та ін.

Портальні сміттєвози працюють зі знімними контейнерами, в яких і транспортують сміття до місця утилізації. Для виконання робіт потрібен всього одна людина, а зняття і завантаження знімного контейнера займає близько 2 хвилин.

Основні переваги:​

 • підходять для перевезення великого і негабаритного сміття;
 • завдяки компактності володіють підвищеною маневреністю;
 • надійні в експлуатації, прості в обслуговуванні і ремонті;
 • виключається випадкове розкидання сміття при навантаженні / розвантаженні.

Портальні сміттєвози можуть використовуватися як машина для перевезення вантажів, дрібногабаритного спецтранспорту. Для цього на шасі встановлюється спеціальна транспортувальна платформа.

Де купити сміттєвози в Україні

Сміттєвози з боковим і заднім навантажувачем, а також сміттєвози з портальної механізованим завантаженням купити в Україні пропонує ВКК "Спецмаш". Сміттєвози підходять до установки на шасі MAN, MERCEDES, SCANIA, МАЗ, КРАЗ, HYUNDAI, FORD, і ін. Виробництво спецтехніки будується на дотриманні міжнародних стандартів якості, із застосуванням передових технологій і устаткування.

Ми виконуємо продаж, обслуговування, ремонт техніки, а також пере- і доукомплектацію. В асортименті представлений широкий модельний ряд по кожному виду спецтранспорту. Але, якщо вам потрібні певні функції або комплектація - ми пропонуємо послугу модифікування техніки за індивідуальним замовленням.

Інші новини

Всі новини