tipi-i-vidi-vantazhnih-avtomobiliv

Типи і види вантажних автомобілів

19.05.2021

Вантажний автомобіл сьогодні - основний логістичний інструмент. Саме автоперевезення займають левову частку всіх світових перевезень. А на практиці саме вантажівки користуються підвищеним попитом у питаннях доставки, починаючи від служб доставки магазинів, закінчуючи сервісами переїзду, будівельними компаніями та великими ритейлерами.

block-1

Але не варто забувати, що вантажні автомобілі бувають різних типів. І саме їх характеристики визначають призначення спецтехніки. Наведемо простий приклад: перевезти сипучі будматеріали зручніше в бортовій вантажівці, а ось для продуктів харчування, які потребують заморозки, такий транспорт буде невідповідним рішенням.

Якщо ви плануєте купити вантажівку, варто заздалегідь визначитися, який саме тип транспорту вам потрібен.

Типологія вантажівок по модифікації кузова

Кузов — головна частина вантажного авто з точки зору його функціональності. За конструктивними особливостями вантажний автомобіль може бути:

  • Бортовий. Такий транспорт має відкриту кузовную систему з бортами, які нерідко відкидаються для зручності завантаження-вивантаження.

  • Фургон — автомобіль з критим кузовом на жорсткій конструкції або тентом. Крім стандартних фургонів існують окремі їх види з рефрижераторним або ізотермічним кузовом, призначені для дотримання певного температурного режиму при перевезенні вантажів.

  • Тягач — це транспорт, який сам по собі не є вантажівкою. Але при приєднанні причепів і напівпричепів його функціонал розширюється.

  • Безпосередньо причепи та напівпричепи — це вантажний спецтранспорт, який не має двигуна. Його буксирування здійснюється за рахунок приєднання до європейських сідельних тягачів. Серед різновидів причепів і напівпричепів найпоширенішими є єврофури (тентовані); джамбо-причепи - конструкції, адаптовані під довгомірні вантажі, наприклад, листове скло, деревину; контейнеровоз — платформа для установки стандартних контейнерів; відкриті платформи - безбортні причепи для перевезення вантажів, несприйнятливих до впливу погодних умов; автоцистерни - для транспортування рідких і газоподібних вантажів.

  • Автозцепка — це автофургон, до якого додатково приєднується окремий причіп для збільшення корисного об'єму.

block-6

Типологія вантажівок в залежності від корисного об'єму

Ще одна важлива складова вибору покупця при продажу вантажівок - це корисний об'єм вантажівки. Таким терміном позначають місткість кузова, тобто, скільки вантажу за одне завантаження може перевезти вантажний автомобіль.

  • Малотоннажні вантажівки або вантажні мікроавтобуси — підходять для перевезення вантажів вагою 2-3 тонни і невеликих габаритів. Такий транспорт оптимальний для перевезень на невеликі відстані, наприклад, транспортування вантажів в межах населеного пункту або між містами.

  • Вантажівки-пятитонними — ще один варіант для перевезень на близькі відстані. Найчастіше вони обладнані тентованим або жорстким кузовом.

  • Транспорт вантажопідйомністю 10 тонн — аналогічно може бути укомплектований тентом або жорстким кузовом. Окремі моделі можуть бути оснащені додатково псевдоподвеской для забезпечення плавного ходу & mdash; такі варіанти дозволяють перевозити тендітні вантажі.

  • Єврофури і Джамбо-причепи — лідери по вантажопідйомності. Вони здатні перевозити до 20 тонн вантажу за ходку. Такі авто по конструктиву є тягачем з причепом або напівпричепом. Використовуються вони для міжміських і міжнародних перевезень великих партій вантажів.

block-10

Вибір вантажівки в першу чергу повинен бути обгрунтований його завданнями та умовами експлуатації. І правильно підібраний тип вантажний спецтехніки - запорука функціональності і надійності вашого придбання. Наша компанія займається продажем вантажних авто на українському ринку не перший рік. Ми готові прийти вам на допомогу і підібрати для вас транспорт, який виправдає всі ваші очікування.

Інші новини

Всі новини