ustriy-betonozmishuvachiv-mikseriv-betonu

Устрій бетонозмішувачів (міксерів бетону)

21.05.2021

Практично будь-яке будівництво вимагає використання бетону. Але на великих масштабах здійснити його заливку вручну просто нереально. І в таких випадках використовується спеціальна техніка — бетонозмішувачі.

Такі пристрої відомі також під назвами бетономішалка, АБС (автобетоносмеситель) або просто міксер. Сьогодні на ринку представлено чимало варіантів подібної спецтехніки, тому перед покупцем відкривається непростий вибір. Як купити автобетонозмішувач під свої потреби? Розповімо докладніше про конструкцію цього виду спецтехніки та секрети успішного вибору.

Що таке автобетонозмшувач?

Це спеціалізований транспорт, оснащений ємністю для перевезення бетону. Крім своєї основної функції - транспортування - автобетонозмішувач під час своєї роботи постійно вимішує бетонну суміш, щоб доставити і вивантажити її на об'єкті в повністю готовому вигляді.

За своєю конструкцією бетонозмішувачі бувають:

  • Стаціонарні, тобто, кузов яких є одним цілим з автомобілем.

  • Причепні — в такому випадку ємність для вимішування бетону є причепом до авто.

  • Автобетонозмішувачі з автозавантаженням — що дозволяють водієві не тільки перевозити і вивантажувати бетон, але і замішувати його за певною технологією.

Змішувальний барабан автобетономішалки приводиться в рух двигуном (автономним або загальним з авто). Розташований під кутом, барабан обертається (зазвичай за годинниковою стрілкою) безперервно, щоб суміш яка знаходиться всередині не застигала. Додатково барабан оснащений лопастями, які діють за принципом міксера, забезпечуючи однорідність бетону.

При необхідності злити бетон, змішувальний барабан нахиляється і обертається проти годинникової стрілки.

Все досить просто, але якщо ви вирішили Автобетонозмішувач купити, однієї тільки цієї інформації буде недостатньо. Розберемо параметри, які важливі при покупці такої спецтехніки.

block-8

Обсяг змішувального барабана - головний параметр!

Сьогодні на ринку представлені моделі автобетонозмішувачів з об'ємом барабана від 2 до 15 кубічних метрів. Враховуйте, що в характеристиках вам потрібно дивитися на номінальний обсяг, а не на геометричний, оскільки саме він показує, скільки кубометрів бетону ви зможете перевезти за одну ходку.

Вибирати АБЗ з мінімальним обсягом - нелогічно і нерентабельно, адже при необхідності доставити бетон на великий об'єкт зі значною кубатурою, доведеться витрачати час, ГЗМ і ресурс авто на безліч ходок. З іншого боку, вартість найбільш містких моделей набагато вища за рахунок того, що при їх доставці з країни-виробника в стандартний кузов фури може поміститися тільки одна така машина (для порівняння, бетонозмішувачі обсягом 8-9 куб.м. в авто для транспортування вміщуються по 2 за раз).

Який оптимальний обсяг барабана вибрати? Ще з десяток років тому популярними були автобетонозмішувачі з барабанами номінальним обсягом 6-7 куб.м. Але якщо врахувати, що багато виробників встановлюють на однакові шасі як барабани в 6 кубометрів, так і в 9, то очевидно, що останні будуть більш вигідним придбанням.

Декілька порад при покупці

  • Дивіться на номінальний обсяг, чим він вищий — тим більше бетону ви перевезе.

  • Не женіться за максимальним обсягом: вас можуть банально оштрафувати за надмірну вагу, та й вартість такого авто буде дуже високою.

  • Вибирайте міксер з непарною кількістю кубометрів: нерідко виробники ставлять практично однакову ціну на моделі з 6 і 7-кубовими барабанами, міксери в 8 і 9 кубів теж мало відрізняються за ціною.

Матеріал самого барабана: чи це важливо ?

Оскільки автобетонозмішувач - це спецтехніка яка постійно контактує з вологим середовищем, а його експлуатація може бути пов'язана з механічними пошкодженнями барабана, міцність і матеріал виготовлення барабана дуже важливі. Найчастіше виробники пропонують моделі з барабаном з легованої нержавіючої сталі - така конструкція не іржавіє, при цьому її міцність дуже висока. Втім, і вага установки в результаті виявляється чималою. В якості альтернативи можна розглянути сучасні моделі зі склопластику або ж з металу, але ультратонкої товщини (3 мм).

І, нарешті, двигун!

Крім самого двигуна автомобіля при виборі бетономішалки важливі характеристики двигуна, який обертає барабан.

  • АБЗ з автономними двигунами — це вигідно і зручно. Окремий двигун самого барабана не зупиниться, якщо авто раптом затихне, він не відтягує ресурс від загального двигуна автомобіля.

  • Використання загального двигуна на шасі через КОМ — більш екологічно, оскільки викидів вдвічі менше, до того ж шуму такий агрегат виробляє менше.

Всі параметри важливі, всі параметри потрібні. Хочете купити Автобетонозмішувач високої якості без довгих пошуків? Наші менеджери допоможуть підібрати модель під ваші вимоги за найкращими цінами.

Інші новини

Всі новини