yak-vlashtovaniy-avtokran-osoblivosti-konstrukciji

Як влаштований автокран: особливості конструкції

20.04.2021

Автокран - необхідна спецтехніка не тільки в будівництві, але і в інших сферах. Така техніка потрібна і для вантажно-розвантажувальних робіт, коли мова йде про транспортування великих вантажів або тієї ж техніки, і може знадобитися навіть в рятувальних роботах. У цій статті ми докладніше розберемо будову автокрана, різновиди конструкцій і їх призначення.

Принцип пристрою автокрана

Крани автомобільні можна умовно розділити на поворотну і неповоротну частини. Підставою для нього може служити вантажне шасі різних марок. Найбільш популярним в нашій країні є автокран МАЗ. Шасі від мінського автозаводу є не тільки відмінним вибором по вантажопідйомності і прохідності, а й відповідає екологічному стандарту Євро-5.

Робочий елемент будь-якого автокрана - це стріла. За типом конструкції стріли діляться на:

  • телескопічні;
  • гратчасті;
  • башенно-стріляв.

Телескопічна стріла являє собою металеву конструкцію з однієї або декількох секцій. Стріла може мати прямокутне, трикутне, трапецієвиде та інший тип перетину, який впливає на міцність конструкції. Найчастіше виготовляють телескопічні стріли з основної і декількох висувних секцій - це дозволяє забезпечити більший винос стріли і робить її більш зручною в роботі.

Гратчаста конструкція має меншу вагу, ніж телескопічна, так як складається не з цільної металоконструкції, а зі збірної. Менша вага самого обладнання підвищує загальну вантажопідйомність всієї машини. Але дана конструкція не має висувних деталей, а отже довжина стріли залишиться незмінною.

Баштово-стрілові крани фактично сконструйовані з двох стріл: основної вертикальної і виносної горизонтальної. Такі крани використовують для будівництва висоток. Для їх транспортування потрібен спеціальний вантажний автомобіль і в дорожньому потоці такий кран, через великі габарити і низьку швидкість пересування, буде створювати якісь незручності.

Технічні характеристики і сфери застосування

За вантажопідйомності поділяють малі (не більше 8 тонн), середні (до 50 тонн) і великі (понад 50 тонн) автокрани. Техніка з найбільшою вантажопідйомністю використовується в будівництві мостів і доріг. Малі підйомники використовують для різних завдань в будівництві невеликих будинків і приватних будинків. Найбільш поширеними в різних сферах діяльності є крани середньої вантажопідйомності. Наприклад, автокран 16 тонн.

Управління підйомником виконується з кабіни кранівника. Механізм приводиться в дію гідравлічним або електричним двигуном. Залежно від потужності агрегату можлива різна швидкість підйому і опускання вантажу. Також важливим показником є максимальний винос стріли, який впливає на максимальну висоту підняття вантажу.

Робоча зона залежить від поворотного пристрою і в сучасних машинах становить 360°. Кабіна кранівника засклена з усіх боків для максимально гарної видимості і оснащується необхідними для комфортної та безпечної роботи елементами. Сучасна техніка, така як автокран МАЗ 16 тонн, оснащена датчиками роботи кожної з систем і дозволяє відразу визначити, чи є в роботі неполадки.

На що звернути увагу при покупці?

Автокран, продаж якого здійснюється як виробниками, так і посередниками - досить серйозне вкладення. Вибираючи даний вид спецтехніки, головне враховувати специфіку вашої сфери діяльності і вимоги до вантажопідйомності і маневреності машини. Купівля нової техніки в такому випадку є оптимальним варіантом, адже ніколи не знаєш який фактичний знос б/у техніки. Для максимально продуктивної і безпечної роботи вибирайте спецтехніку від виробника в ВКК "Спецмаш".

Інші новини

Всі новини