klasifikaciya-komunalnoji-tehniki

Класифікація комунальної техніки

28.04.2020

Щоб підтримувати інфраструктуру міста в належному стані, забезпечувати порядок і чистоту, комунальні господарства використовують спеціальну техніку. Виробництво комунальних машин пропонує цілий спектр спецавто для виконання прибирання та обслуговування міських об'єктів. Детальніше про різновиди і сфери застосування такої техніки поговоримо в статті.

Різновиди комунальних машин

Комунальна техніка - це велика група спеціалізованих машин. Вони забезпечують чистоту і безпеку доріг в будь-яку пору року, вивезення сміття, відсутність бруду і пилу на вулицях міста. Умовно комунальну техніку можна розділити на кілька груп по призначенню.

block-3

Прибиральна і підмітальна техніка

Комунальна техніка для прибирання вулиць, в залежності від модифікації виконує такі роботи:

 • очищує тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки;
 • прибирає з доріг і будівельних майданчиків велике сміття, нещільні наноси грунту та снігу;
 • очищає вулиці від дрібних каменів, листя, пилу і піску.

block-5

Машини для прибирання снігу

Представляють собою самохідні або несамохідні автомашини з електричним або бензиновим двигуном. Основні функціональні елементи:

 • відвал для розчищення насипу снігу по сторонам вулиці;
 • фрезерний блок для видалення щільного шару снігу, криги;
 • система щіток для підмітання залишків льоду і снігу.

Додатково можуть посипати дороги піском або гравієм за допомогою причіпного або навісного обладнання.

block-7

Поливомиєчні спецмашини

Основна функція - подача транспортування і подача води під тиском. За допомогою поливомийного обладнання комунальниками виконується:

 • мийка вулиць, тротуарів і доріжок від пилу, бруду;
 • очищення стін будівель, дорожніх знаків, бордюрів та ін. об'єктів;
 • полив клумб і зелених насаджень.

Крім цього, поливомийна комунальна техніка зволожує повітряний простір над дорогою, зменшуючи загазованість і концентрацію пилу в літній період.

block-9

Сміттєвози

Сміттєвози здійснюють збір і вивезення в зону утилізації сміття різного типу:

 • побутового (вивезення сміттєвих баків, які обслуговують житлові квартали і підприємства);
 • будівельного (велике і дрібне сміття з будмайданчиків);
 • природного (опале листя, гілки дерев).

Основою сміттєвоза служить вантажне шасі. Його вибір залежить від поставлених завдань. Компактному перевізнику сміття буде простіше маневрувати вузькими вуличками житлових кварталів. А ось потужна велика машина зможе перевозити габаритний сміття і заощадити кошти на транспортування, за рахунок своєї місткості. Автоматичний тип завантаження прискорює обслуговування сміттєвих баків і полегшує людську працю.

Крім названої вище техніки, в арсеналі коммунхозяйств є і вузькоспеціалізовані машини, для вирішення різнотипних завдань. Вакуумні та каналопромивальні машини служать для підтримки відкачування нечистот і підтримки каналізацій в робочому стані. Автовишки та техніка з крановими установками допомагає виконувати обрізку дерев та інші завдання, пов'язані з підйомом на висоту.

"ВКК Спецмаш" - комунальна техніка європейської якості

Наша компанія спеціалізується на виробництві якісних комунальних та дорожньо-будівельних машин. Європейські стандарти, надійність і застосування передових технологій - ось головні критерії, якими ми керуємось в своїй роботі.

Якщо вам потрібна особлива техніка для вирішення конкретного спектру завдань - наші фахівці пропонують індивідуальний підхід і підберуть модифікацію під ваш запит. Також ми виконуємо післяпродажне обслуговування, переобладнання і ремонт спецтехніки.

Звертайтеся за номерами, вказаними в розділі контактів і наші менеджери нададуть повну консультацію з питань замовлення.

Інші новини

Всі новини