polivalna-mashina-ta-jiji-ustriy

Поливальна машина та її устрій

21.05.2021

Спецтехніка для прибирання в умовах мегаполісів і промислової зони — це виразно must-have. Прибирання снігу, очищення вулиць та їх поливання — важлива частина комунального господарства. Для останнього процесу необхідна спеціальна поливальна машина.

Її завдання — поливати вулиці і тротуари, змивати накопичений пил, усувати інші забруднення потоком води. Додатково така прибиральна машина здатна поливати газони і клумби, озонувати повітря.

Поливальні машини відносять до автомобілів КДМ поряд з підмітально-прибиральними машинами, снігоприбиральними машинами — тобто, комбінованими дорожніми машинами. Це цілком обгрунтовано, оскільки поливальна машина може виконувати відразу кілька завдань:

 • Змивати забруднення і пил з об'єктів дорожньої інфраструктури;
 • Воложити повітря;
 • Поливати газони;
 • Поливати дороги рідкими реагентами при обмерзання;
 • Транспортувати воду в якості допоміжної техніки при пожежогасінні.

В залежності від конструкції такої техніки, спектр її завдань може відрізнятися.

block-4

Основні конструктивні елементи поливальної машини

Крім ТТХ двигуна для поливальної машини важлива конструкція і обсяг цистерни — основного ресурсу, що забезпечує полив. Чим ширшою є цистерна, тим більшу площу може охопити спецтехніка за один рейс. У той же час, занадто велика цистерна — це додаткове навантаження на шасі, великі витрати палива і більш швидка зношуваність машини в цілому. Тому варто дотримуватися правила «золотої середини». Стандартні моделі сучасної техніки мають обсяг цистерни в межах 6 куб.м.

Потужність двигуна теж важлива, оскільки в поливній машині він відповідає не тільки за рух, а й за роботу гідравліки, за допомогою якої вода подається на сопла. Нерідко така техніка оснащена потужним двигуном, але в силу своєї конструкції вона рідко коли відрізняється маневреністю і швидкістю.

Що ще входить в конструкцію поливної машини:

 • Гідравлічна система, що подає воду з цистерни на систему розпилення.
 • Фільтри, що попередньо очищають воду від домішок.
 • хвилерізи всередині цистерни, щоб зменшити розгойдування рідини всередині.
 • Різні щітки, шланги та розпилювачі.

Також в деяких моделях можливе підключення додаткової цистерни на причепі з загальним управлінням подачею води.

block-9

Купівля поливальної машини: що потрібно врахувати?

Якщо вас цікавить такий агрегат, як поливальна машина, варто перед покупкою заздалегідь визначитися з кількома параметрами, що впливають на функціональність і експлуатаційні характеристики техніки.

 • Обсяг цистерни і наявність додаткової цистерни.Якщо ви припускаєте постійну обробку великої площі, варто вибирати агрегат ширший і потужніший.

 • Потужність двигуна— оскільки движок КДМ відповідає як за саме транспортування, так і за роботу поливу, це важливий параметр.

 • Наявність різних режимів викиду води: нерідко системи автополиву на спецтехніці використовують не тільки для прибирання, а й для підтримки вологості повітря, озеленювальних заходів, тому чим більше функцій — тим, зрозуміло, краще.

 • Наявність в комплекті щіток для прибирання дорожнього покриття.Комбінація водяного поливу і прибирання спецщітками набагато результативніше окремих заходів.

 • Розмір самої техніки. Залежно від умов експлуатації та розміру оброблюваної території можна підібрати моделі поливальних машин різних габаритів і продуктивності.

Так, сучасна техніка КДМ дозволяє підібрати збиральні машини різних форм-факторів. Наприклад, якщо ви хочете забезпечити чистоту невеликого житлового масиву або закритого житлового комплексу, купувати повнорозмірну поливальну машину немає особливого резону. Досить замовити міні-установку з невеликим об'ємом цистерни — і при цьому ви заощадите на обслуговуванні авто, його заправці.

block-14

В нашій компанії ви зможете підібрати прибиральну техніку будь-якого призначення під ваш бюджет. Ми пропонуємо надійні поливні і збиральні машини кращих виробників з різними характеристиками під ваші потреби.

Інші новини

Всі новини