zavantazhennya-zernovozu-yak-ne-dopustiti-perevantazhennya

Завантаження зерновозу: як не допустити перевантаження?

23.06.2021

Для такої спецтехніки, як самоскид-зерновоз настає гаряча пора: збір врожаю, його перевантаження в елеватор або порти вже не за горами. Цього року особливо актуальним стало дотримання правил вантажного контролю, адже мобільних постів стало більше, а штрафи за перевантаження - все більш лякають.

Якщо раніше зерновози могли везти до 50 тонн зерна за ходку (і це в кращому випадку), то тепер ліміт вантажопідйомності для них становить не більше 20-25 тонн. Як уникнути штрафів і при цьому ефективно організувати перевезення сільськогосподарської продукції? Розглянемо в нашій статті.

block-2

Які норми завантаження самоскидів допустимі?

Згідно з новими розпорядженнями Укравтодору, в нашій країні можуть їздити самоскиди з допустимою вагою тільки в 40 тонн. Віднімемо від цього вагу самого авто (а вона чимала - середній зерновоз-самоскид важить від 15 до 17 тонн). Залишається не більше 25 тонн на завантаження. Більш того, важливі ще й параметри розподілу навантаження на кожну вісь автомобіля-самоскида.

  • На одиночну вісь можливо не більше 11 тонн навантаження.
  • Здвоєні осі можна навантажити в межах 16 тонн.
  • Зтроєні осі дозволяють завантажувати по 22 тонни на таку вісь.

Але якщо завантаження автомобілів-самоскидів - це тільки вершина айсберга, на штрафи при ваговому контролі впливають ще й інші параметри.

  • Ступінь перевантаження: якщо ви перевищите допустиму вага всього на 10%, штраф подвоїться, для перевищення до 40% він збільшиться втричі, а якщо вам вдалося завантажити самоскид-зерновоз на 140% і більше допустимої норми, штраф зростає вп'ятеро.
  • Відстань перевезення. Тобто, кілометраж, який подолав перевантажений самоскид. Він також впливає на розмір штрафів за перевантаження.

Разом, якщо ваш самоскид зупинять на регулярному або мобільному пункті вагового контролю, вам доведеться платити не тільки за проїзд з перевантаженням, щоб таки-доставити свій вантаж по маршруту, а й оплачувати величезні штрафи, які при останньому незміннбому тарифі в 0,1-0,78 євро за кілограм «доважку» множаться ще й на пройдений кілометраж.

block-9

Чим так небезпечне перевантаження?

З точки зору Укравтодору - саме регулярний проїзд перевантажених самоскидів є причиною псування дорожнього покриття. Але не будемо забувати і про те, що перевантаження в кузові самоскида - це додатковий фактор швидкого зношуванння транспортного засобу, причому особливо сильно регулярно перевантажений кузов самоскидний впливає на ресори вантажівки. Вони при постійному тиску великої ваги просто виходять з ладу.

block-12

Зрозуміло, можна сподіватися на свою вдачу і продовжувати експлуатувати ваговоз по повній, в надії, що пильний співробітник вагового контролю сьогодні не зустрінеться вам на шляху. Є й надія, що з підприємливими діячами «Автодору» можна домовитися.

Але набагато простіше ще до початку сезону збору врожаю оновити власний автопарк і купити самоскид-зерновоз з вантажопідйомністю в 5 тонн, наприклад, МАЗ зерновоз, перевірений часом. У нашій компанії представлені моделі спецтехніки, які будуть в повній мірі відповідати як вашим очікуванням від надійного і місткого «залізного коня» для навантаження зерна, так і вимогам держави. Купити самоскид МАЗ і інші моделі зерновозів у нас можна за вигідною ціною і при цьому з гарантією якості.

Інші новини

Всі новини