smittyevozi-iz-zadnim-zavantazhennyam-perevagi-konstrukciji

Сміттєвози із заднім завантаженням: переваги конструкції

20.04.2021

Сміттєвоз є незамінним для забезпечення комфорту і безпеки будь-якого населеного пункту. Щоб уникнути екологічної катастрофи і не псувати зовнішній вигляд міста накопиченими відходами, необхідна своєчасна утилізація сміття. Сміттєвози із заднім завантаженням зобов'язана купити кожна міська комунальна служба. У цій статті ми розберемо основні види конструкцій і переваги конкретного виду мусоровозного обладнання.

Які бувають сміттєвози?

Мало хто знає, що сміттєвоз почав свій шлях ще в 19 столітті. Проте, таким як ми його знаємо, він з'явився вже в 20 столітті. Сучасне сміттєвозне обладнання відрізняється за типом завантаження:

 • задня;
 • бічна;
 • фронтальна;
 • портальна.

Також різниться ручної і механічний тип навантаження відходів.

В процесі розробки спеціальних машин для вивозу і утилізації відходів, даний вид техніки пройшов чимало модифікацій. Фронтальне завантаження, при якій механізм перекидання контейнера знаходиться перед кабіною водія, фактично залишився в історії. Цей метод був непрактичним, оскільки відходи нерідко прокидалися повз кузова, забруднюючи машину.

Бокове завантаження все ще використовується, але не так часто, як заднє, через масивність конструкції і брак місця для її роботи.

Портальне завантаження використовується і до цього дня, але специфіка цього методу - збір будівельного і великогабаритного сміття. Тобто це зовсім не те ж саме, що вивезення ТПВ. А зараз мова йде саме про ТПВ.

Сміттєвози з заднім механізованим завантаженням - найпоширеніший вид даного типу спецтехніки в сучасному світі. Він має значні переваги, порівняно з іншими:

 • маневреність;
 • компактність конструкції;
 • максимально чиста робота;
 • можливість вивантаження контейнерів різного обсягу.

Сміттєвоз із заднім завантаженням слід купити тільки після оцінки обсягу роботи і характеристики населеного пункту. Такі машини призначені для збору ТПВ зі спеціальних контейнерів, які, в свою чергу, призначені для збору сміття біля багатоквартирних і приватних будинків. Контейнери відрізняються між собою за габаритами і місткістю. Для приватного сектора використовують невеликі контейнери, які повинні бути в кожному домоволодінні. Для багатоквартирних - великі, встановлені по кілька штук в певному місці, куди може бути забезпечений проїзд спецтехніки. Залежно від території, яку необхідно обслуговувати і контейнерів, з яких будуть збиратися відходи, знадобиться той чи інший вид сміттєвоза. Для зручності і швидкості роботи в приватному секторі, сміттєвози з заднім механізованим завантаженням адаптували під роботу з двома контейнерами одночасно. Механізм перекидання розташований в задній частині кузова. Це дає можливість роботи спецтехніки в маленьких дворах і на вузьких вулицях.

Сміттєвози з заднім ручним завантаженням використовуються рідше, але все таки зустрічаються. Даний тип навантаження передбачає викид сміття з відер і баків у спеціальний ківш, розташований позаду кузова. Далі процес уже механізовано - ковш перекидається в кузов за допомогою гідравлічного приводу. Цей тип завантаження так само, як і повністю механізований, дозволяє забезпечити компактність і маневреність машини, так як конструкція не додає їй ширини.

Який сміттєвоз краще?

Що стосується типу навантаження то кращим буде той, який відповідає потребам території, що обслуговується. Вибирати конкретний тип техніки варто за такими показниками, як:

 • місткість кузова (обсяг);
 • вантажопідйомність (вага ТПВ);
 • коефіцієнт пресування;
 • габарити;
 • максимальна швидкість.

Моделі як з механічним, так і з ручним завантаженням, оснащені штовхаючими плитами, які забезпечують пресування відходів в кузові і дозволяє за один захід обслужити більшу територію. Коефіцієнт пресування в сучасних машинах становить від 4 до 8.

Місткість кузова може становити від 8 до 24 кубометрів, вантажопідйомність - від 3 до 17 тонн, відповідно. Варто враховувати, що не завжди максимально великий кузов буде правильним вибором, адже він не зможе бути використаний в умовах обмеженого простору.

Шасі вантажного авто, на яке буде встановлено сміттєвізне обладнання, підбирається відповідно до вимог до обсягу кузова. Устаткування може бути встановлено на такі марки шасі, як: MAN, Scania, Renault, Isuzu, Hyundai, МАЗ, ГАЗ.

Щоб отримати консультацію з питань вибору та використання спецтехніки, а також придбати обладнання, звертайтеся до фахівців ПКК "Спецмаш". Гарантуємо високу якість спецтехніки, роботи з її встановлення та сервісного обслуговування.

Інші новини

Всі новини