ustatkuvannya-vakuumne-dlya-komunalnih-sluzhb-shcho-i-de-kupiti

Устаткування вакуумне для комунальних служб: що і де купити?

15.03.2021

Очищення трубопроводу, дощових зливів і колодязів є одним з найважливіших етапів забезпечення життєдіяльності населених пунктів. Для виконання цієї роботи використовують гідродинамічний і вакуумний метод очищення. Гідродинамічна чистка дозволяє позбутися засмічень трубопроводу і направити нечистоти до місця їх збору, а обладнання вакуумне, в свою чергу, - для відкачування та подальшого вивезення рідких відходів.

Типи машин і принципи їх роботи

Серед спецтехніки для очищення трубопроводів виділяють:

 • машіни ілососні;
 • каналопромивочні установки;
 • машини вакуумні.

  Каналопромивочні машини розрізняють за такими показниками:

  • місткість цистерни;
  • діаметр труб, що очищуються;
  • довжина рукава високого тиску;
  • продуктивність і максимальний тиск насоса.

   Каналопромивочна техніка призначена для очищення засмічень в трубопроводах. Стандартні діаметри трубопроводу діляться на три типи за розмірами: до 150 мм, 150-1000 мм і понад 1000 мм діаметром. До 150 мм в діаметрі це труби в будинку, стояки в під'їздах тощо. Для очищення таких видів труб використовують ручні машини, які не мають резервуара з водою, а лише насос високого тиску і шланг. Дане обладнання вимагає підключення до водопроводу.

   Міські комунікації що мають труби діаметром 150-1000 та понад 1000 мм. Для їх очищення використовується більш потужна техніка. Такі машини можуть бути оснащені резервуаром з водою або ж вимагати підключення до колектора.

   Машини асенізаційні вакуумні можуть бути призначені для роботи з рідинами різної густини і щільності. У різних випадку використовують насоси різної потужності і шланги різного діаметру. Розрізняються вони за такими параметрами, як:

   • місткість цистерни;
   • продуктивність насосного обладнання;
   • глибина всмоктування;
   • швидкість наповнення цистерни.

   Серед сучасної спецтехніки можна зустріти моделі місткістю від 3 до 15 м3. Залежно від потужності насоса наповнення цистерни може займати від 5 до 10 секунд. Використовують машини асенізаційні вакуумні для забору рідких відходів зі спеціальних колодязів і вивезення їх до місця утилізації.

   Вакуумні ілососні машини використовують в разі, коли необхідно попереднє розрідження відходів, перед відкачуванням їх в цистерну. Таким чином потоком води розріджується скупчення в колодязі і вже потім відкачуються за допомогою вакуумного обладнання. Машина мулососна має датчик заповнення цистерни, який автоматично зупиняє роботу насоса, коли резервуар заповнений максимально.

   Машини вакуумні використовують для відкачування та перевезення невибухонебезпечних і не легкозаймистих рідин.

   Будова мулососної машини

   Вакуумні ілососні машини представляють собою цистерну, встановлену на місце кузова вантажівки. Крім цистерни встановлюється вакуумне обладнання й рукав для забору відходів. Часто зустрічаються конструкції, в яких рукав намотується на касету-барабан, розташовану нагорі цистерни або за кабіною водія. Роботу системи забезпечує гідравлічний або пневмодвигун. Управління здійснюється з дистанційного пульта. Це допомагає працювати в разі, коли від машини до місця забору рідини знаходяться перешкоди і неможливо під'їхати впритул. Для забезпечення безпечної роботи вакуумного обладнання цистерна також оснащується системою вологовідділення і повітряними фільтрами. Це допомагає уникнути підвищення тиску повітря в самій цистерні.

   block-11

   Мулові маси розподілюються всередині цистерни таким чином, відділяється рідина і зневоднені відходи, які за допомогою поршня виштовхуються з цистерни в місці утилізації.

   Машина мулосос може бути встановлена на шасі таких марок автомобілів, як: МАЗ, КрАЗ, Scania, Ford, Jac та інші. Залежно від обсягу цистерни може знадобитися шасі з колісною базою 4х2 або 6х2. Тобто вибір марки авто безпосередньо залежить від необхідного вам продуктивності обладнання.

   Спецтехніка як запорука успіху

   Для забезпечення якісної та злагодженої роботи комунальних служб вибирайте спецтехніку від ПКК "Спецмаш". У нашій компанії можна придбати весь спектр спецтехніки або ж замовити установку навісного обладнання на вже наявні машини.

Інші новини

Всі новини